For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Yozgat Yeni Stadyum Projesini Tartışıyor

Yozgat Yeni Stadyum Projesini Tartışıyor

Yozgat‘ta yapılması planlanan ve Yozgatspor’un maçlarını oynayacağı bozok stadyumunun yenilenmesi konusu Yozgat’ta yeni tarışma konusu oldu. Yapılması planlanan yeni stadyumun eski stadyumdan farkının olmadığı genel görüş olarak kabul ediliyor.

 

Türkiye’de son on yılda pek çok kente yeni stadyumlar inşa edildi. İstanbul başta olmak üzere pek çok kent yeni stadyumuna kavuştu. Bu kentler içinde süper ligde olan futbol takımları da var, uzun yıllardır süper lig hasreti çeken alt takımlar da mücadele eden futbol takımları da var. Ancak ne var ki, Yozgat bu stat projelerinin hiç birinde kendine yer bulamadı. Futbola bu kadar sevdalı bir şehirde, hem de daha 10-15 yıl önce süper ligde toz estiren bir şehrin bu projelerden yararlanmaması Yozgatlılar için de büyük bir kırgınlığa yol açmış durumda.

 

Eski Stat ile Vaat Edilen Yeni Stat Birbirine Benziyor

Geldiğimiz noktada ise ilk olarak yetkililer Yozgat’ın bozok stadyumunun yenileceğini halka müjde olarak duyurdular. Yerel gazetelerde büyük bir övgü ile yer alan bu haberler halk da tam olarak bir karşılık bulamadı. Yozgatlı vatandaşlar eski stadyumun yenilenmesi yerine yeni bir yerde yeni bir stadın şehre daha uygun olacağı görüşünde. Üstelik bu görüşü savunanlar arasında Yozgatspor Başkanı Kazım Arslan da var.

 

Kazım Arslan Ne Söyledi?

Eski Bozok Stadyumun yenilenmesi haberleri gündeme düşünce, bu proje Yozgat’ta pek de karşılık bulmadı. Bunun üzerine Bozok Stadyumu’nun yerine yenisin inşa edileceği haberleri yerel basına düştü. Ancak ne var ki, yeni olacağı söylenen stadyum da halkta bir heyecan oluşturmadı. Bu süreçte en çok düşüncesi merak edilen Başkanı Kazım Arslan oldu. Kazım Arslan ise bu projelere karşı olduğunu açıkça ifade etti. Yerel basından Çamlık Gazetesi’ne konuşan Arslan şöyle konuştu; “Bu projenin Yozgat kamuoyuna uygun, Yozgat kamuoyunu tatmin eden bir proje olmadığı kanaati var. bende bu kanaatteyim. Bu proje Yozgat için yeterli bir proje değil. Milletvekilimizin gidip basın toplantısı ile bizzat statta ortaya attığı proje Yozgat için uygun bir proje değil. Yozgat daha fazlasını hak ediyor. Kusuru bakmasınlar. Gençlik Spor Bakanlığı bir proje hazırlamış, milletvekilimizde buna yapışmış, bir şey yapıyor havası içinde. Bunu Yozgat kamu oyuna kabul ettirmeye çalışıyor. Ama bu Yozgat için uygun bir proje değil. Yozgat için uygun olan proje kapalı bir stadyumdur. Bütün tribünleri kapalı, etrafımızdaki illerde örneklerini gördüğümüz gibi. Şuanda ayrılan ödenek ile kapalı bir stadyum yapılır. Neden bunu civar illerdeki örneklerine benzer yapmıyorlar da Yozgat’ı biraz daha ikinci plana atan bir proje ısrar ediyorlar bunu anlamak mümkün değil. Üstelik  bir kış memleketi. Bu stat dediğimiz şey her gün yapılacak bir şey değil. Mevcut stadımız 18 yılda tamamlanmış. Dolayısıyla bugün bir stat yapıldığı zaman 40 sene biz bununla uğraşmayacağız. O zaman iyi bir şey yapalım

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top
WhatsApp chat