For a better experience please change your browser to CHROME, FIREFOX, OPERA or Internet Explorer.
Sorgun Belediyesi Sözcü Gazetesi Manşetinde

Sorgun Belediyesi Sözcü Gazetesi Manşetinde

 

Yozgat’ın en büyük ilçesi Sorgun’da Sözcü Gazetesi’ne manşet olmanın yankıları sürüyor. Konunun taraflarından Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci konuyla ilgili rahatsızlığını sosyal medyadan dile getirdi.

 

Sorgun Belediye Başkanı Ertut Ekinci’nin belediye meclisi toplantısında Ak Partililer ile yaşamış olduğu munakaşanın etkileri sürüyor. Hatırlanacağı üzere Sorgun Belediyesi İller Bankası’ndan düşük faizli kredi kullanma amacıyla toplanmış ve Ekinci’nin bu talebine Ak Partililer aleyhte oy kullanmışlardı. Her ne kadar bu teklif kabul görse de Ak Partililerin vermiş oldukları ret oylar Ekinci’nin dikkatini çekmiş ve Ak Partililere bunun nedenini sormuştu. Ak Partililerin faizi istemiyoruz demesiyle de olay ülke gündemine kadar taşınmıştı. Konunun sosyal medyada dolaşması üzerine Sözcü yazarlarından Saygı Öztürk durumu öğrenmek için Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinciyi aramış ve konu hakkında bilgi almıştı.

 

Saygı Öztürk Önce Dinledi, Sonra Manşete Taşıdı

Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci kendisini arayan Saygı Öztürk’e konu hakkında bilgi verdiğini doğrulasa da bunun haberleştirileceğini öngörememişti. Saygı Öztürk de gazetecilik kimliğiyle duyduklarını hemen köşesine taşımış, bununla da yetinmeyip gazetesinde manşet yapmıştı. İşte tam da bu noktadan sonra işin rengi değişti.

 

Suçsuzken Suçlu Olmak

 

Olayın başlangıcı itibariyle konunun tek masumu ve tek haklısı olan Sorgun Belediye Başkanı Erkut Ekinci Sözcü Gazetesi’nde manşet olunca bu durumdan rahatsız olduğunu açık bir dille ifade etti. Ekinci, tarafının asla Sözcü ile aynı taraf olamayacağını, Cumhur İttifakına hiç bir suretle leke sürdürmeyeceğini, aynı zaman da Sorgun’un hakkını da hiç bir suretle kimseye yedirmeyeceğini sosyal medya hesabından ilan etti.

 

Erkut Ekinci Sosyal Medyadan Şu Açıklamayı Yaptı

Son günlerde ilçemizde gündem olan 15/06/2020 tarihli meclis toplantımızla ilgili canlı yayın görüntülerinden hareketle “Sözcü Gazetesi’nde” yer alan bahse konu manşet tamamıyla bizim üzerimizden ülke gündemini saptırma amacı taşımaktadır.

Olayın özeti şu şekildedir: Yozgatlı gazeteci, sayın Saygı ÖZTÜRK’ün şahsımı telefonla araması üzerine, hemşehrilik hukuku çerçevesinde sosyal medya üzerinden yaptığımız canlı yayın hakkında kısa bir telefon görüşmesi yaptık. Olayın bir oylamadan ibaret olduğunu; zaten kararın onaylandığını, ancak “Cumhur İttifakı” içerisinde yer alan, başka partilerden seçilmiş meclis üyesi arkadaşların, faiz bahanesinin arkasına sığınarak ret oyu vermesinin bizi üzdüğünü; bunu doğru bulmadığımızı ifade ettik.
Sözcü Gazetesi ile bunun dışında herhangi bir temasımız, röportaj teklifi veya talebimiz olmamıştır. Sosyal medya hesaplarımız üzerinden çekilerek haberleştirilen ve manşete taşınan olayın, ülke gündemini tutacak ve manşet olabilecek nitelikte bir haber olduğunu düşünmemekteyiz. Bizim üzerimizden vuruş yapmak isteyen ve bu vuruş için bizi kullanmaya çalışan Sözcü Gazetesi’nin yaklaşımını manidar bulmaktayız.
Ülkemizin yaşamakta olduğu bu zorlu süreçte, Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip ERDOĞAN’ın ülkemizin ali menfaatler ve bekası için; fedakârlıkla yürüttüğü “Cumhur İttifakı’na” halel getirecek bu tür paylaşımları haberciliğin ötesinde bir algı oluşturma çabası olarak görüyoruz. Hele hele bu salvoların bizim üzerimizden yapılmasını kabullenmiyoruz. Bu kötü niyetli çabalara bizim alet edilmemizi tamamıyla fırsatçılık olarak değerlendiriyoruz.
Cumhur İttifakı’na sonuna kadar bağlı olduğumuzu ve kimsenin bu ittifaka zarar vermesine fırsat vermeyeceğimizi, Kamuoyunun ve Sorgunlu hemşehrilerimin bilgisine saygıyla sunarım..

Bir yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top
WhatsApp chat